وبینار بهره گیری از داده های علم سنجی در توسعه تحقیقات با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند و بوشهر برگزار خواهد شد.
به گزارش مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه، سی و پنجمین وبینار آموزشی حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با همکاری حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با عنوان بهره گیری از داده های علم سنجی در توسعه تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی، یکشنبه 14 شهریورماه 1400 از ساعت 18 الی 20 برگزار خواهد شد.
جناب آقای دکتر علی حمیدی، دانشیار کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی و مدیر اطلاع رسانی پزشکی و شبکه پژوهش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تدریس این وبینار را برعهده خواهند داشت.
این وبینار با هدف توانمندسازی کارشناسان علم سنجی، کتابداران و کارشناسان پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند و بوشهر برگزار خواهد شد. همچنین از کلیه اساتید و کتابداران، دانشجویان و علاقمندان به این حوزه، از سراسر کشور دعوت می شود در این وبینار رایگان، ثبت نام و شرکت نمایند. برای افرادی که ثبت نام کرده و در وبینار حضور داشته باشند، گواهی معتبر رایگان، صادر خواهد شد.
 
 
ویدئوی موقت وبینار (مناسب برای رایانه با اپلیکیشن ادوب کانکت) 
 
 
 
ثبت نام در وبینار

ثبت نام ویژه اتباع غیرایرانی 

علـم سـنجی بـه عنـوان یـک فعالیـت و در راسـتای فراهم سازی اطلاعات مورد نیاز برنامه ریزان و سیاستگذاران پژوهشی، طیف وسیعی از فعالیـت هـا و گرایش ها و مطالعات تخصصی تر را تحت پوشش قرار می دهد. فواید علم سنجی از ابعاد مختلفی قابل بررسی است. استفاده از نتایج حاصل از ایـن نوع داده ها می تواند تأثیرات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، علمـی ، و فرهنگـی شـگرفی را در پـی داشته باشد. از این رو، پژوهش های مبتنی بر "داده های علم سنجی"، همواره مورد توجه محافل علمی و پژوهشـی کـه افق های دوردستی را برای خود ترسیم کرده اند، بوده است. این اثرات، از جنبه های گوناگونی قابـل بررسی است.
ارزیابی مداوم فعالیت های علمی و پژوهشی هریک از وزارتخانه های وابسته به فعالیت های علمی و پژوهشی و معاونت های تحقیقات و فناوری و یا پژوهشی سازمان ها و نهادها ضـروری اسـت. بـا توجه به اینکه تولیدات علمی، بخشی از مهمترین بروندادهای پژوهشی محسوب می شود، بـه عنـوان مهمترین شاخص های علم سنجی به شمار می رود.
بـدیهی اسـت کشوری که در زمینه های مختلف علمـی، بـه ویـژه در زمینـه هـای راهبـردی، از پـژوهش هـای قابـل توجهی برخوردار نباشد، از این نظر نیز به عنوان یک کشور قدرتمند به شمار نخواهد آمـد. اسـتفاده از داده های علم سنجی برای کسانی است که علم را به عنوان مظهر قـدرت کشـورها مـورد توجه قرار مـی دهنـد، بـه عنـوان یکـی از مهمتـرین ابزارهـای شـناخت وضـعیت علمـی کشـورها در حوزه های مورد نظر، به خصوص در زمینه های راهبردی به شمار می آید. بنابراین، علم سنجی در راستای نشان دادن قدرت علمی کشورها، در حوزه سیاست نیز قابل استفاده اسـت.
نقش و جایگاه مطالعات و داده های علم سنجی در توسعه کشور از ابعاد مختلفـی قابـل بررسـی اسـت. بـا توجه به نقشی که مطالعات علم سنجی در ارائه تصویری روشـن از وضـعیت علمـی کشـور و نیـز از راهی که باید در آینده طی شود برعهده دارد، می توان با تکیه برنتایج یافته های آن، از نقاط ضعف وقوت خود آگاهی یافت و برنامه های واقعی تری را برای توسعه علمی کشـور بـه اجـرا درآورد.


نحوه ورود به وبینار:
وبینار آموزشی نقش علم سنجی در سیاستگذاری حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی، در سطح ملی و با استفاده از امکانات سامانه وب کنفرانس Adobe Connect برگزار خواهد شد.
برای ورود به وبینار در سامانه Adobe Connect می توانید از آدرس http://vc.bums.ac.ir/mim استفاده نمایید. برای تسهیل در صدور گواهی ها، لطفا به عنوان کاربر میهمان و با شماره ملی به سامانه وارد شوید. همچنین حین برگزاری وبینار می توانید سؤالات خود را به صورت متنی یا صوتی از طریق شبکه اجتماعی واتساپ یا پیامک به شماره 09156043957 ارسال فرمائید.
ضمنا یادآوری می شود با توجه به این که از ابتدای سال 2021 نرم افزار Adobe Connect از Flash Player پشتیبانی نمی کند لازم است کاربران نسبت به بروزرسانی نرم افزار Adobe Connect اقدام نمایند. برای مشاهده راهنمای استفاده از این سامانه و دریافت لینک نرم افزارهای مورد نیاز اینجا کلیک نمایید.
 
لطفا پس از وبینار با تکمیل فرم نظرسنجی ما را در ارتقای کیفیت وبینارها و دوره های آموزشی آینده کمک نمایید.
 
 
راه های ارتباطی حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در رابطه با وبینارهای آموزشی:
1- پست الکترونیک lib.info@bums.ac.ir
2- تماس با شماره 05632381752 در ساعات اداری
3- ارسال پیام در گروه های خدمات اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه در پیام رسان واتساپ
4- ارسال پیام کوتاه به شماره 09156043957
 
 
منبع:
مدیریت اطلاع رسانی
تعداد بازدید:
2674
تاریخ:
1400/06/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal